Kategorie sortimentu

Grenaisol izolační a konstrukční deska


 
 

Izolační desky Grenaisol jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti teplotním šokům a vysokou izolační schopnost.

Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, akleněná ani minerální vlákna. Mají dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu.

Desky Grenaisol jsou velmi stálé, nedochází k žádným výparům ani při výpalu.

S deskami Grenaisol nejen zdravě a jednoduše postavíte krbový plášť či izolační komory kachlových kamen, ale současně zabezpečíte dostatečnou izolaci, a to vše v jednom kroku.

Desky Grenaisol můžeme použít nejen na izolaci zdí za zdroj tepla, ale i přímo jako stavební a konstrukční prvek na stavbu krbového pláště bez jakýchkoli dalších pomocných konstrukcí. Deska Grenaisol je dostatečně pevná na to, aby zabezpečila tuhost a pevnost krbového pláště a zároveň vyniká výbornými izolačními vlastnostimi při poměrně malé tloušťce (30 - 50 mm). Uvnitř krbového pláště mohou teploty dosahovat až 500 °C. Na desky Grenaisol snadno nanesete tenkostěnné omítky, můžete je natírat, případně obkládat keramickým obkladem.

Jelikož Grena, a.s. své produkty neustále vyvíjí, podrobujeme je laboratorním testům a naslouchá reakcím zákazníku, došlo k vylepšení desek Grenaisol a vytvoření nového konceptu s obvodovým rámečkem. Tento rámeček výrazně zvyšuje pevnost hran při manipulaci s deskou a napomáhá přesnějšímu spojení desek.

Pro snadnější a rychlejší stavbu kvalitního krbového pláště a větších designových obestaveb, které se stávají dominantou interiéru, vyvinula Grena a.s. speciální variantu desek Grenaisol, a to Grenaisol Pro. Velikost těchto desek (600x1200, 800x1200 mm) umožňuje pohodlnou designovou obestavbu i širokých krbových vložek.

Pro stavbu zaoblených krbů nabízíme speciální tvarový dílec Grenaisol Arcus, se kterým lehce vytvoříte oblouky o poloměru už od 175 mm. Speciální zámek dílce zajišťuje plnou izolaci stěny i při různém rozsahu oblouků, a proto nedochází k zeslabení stěny izolace.

Podívejte se, jak jednoduchá je stavba krbu s deskami Grenaisol (spustit video).

Zajímavé rady naleznete i v montážním návodu zde.

Hlavní výhody:

  • stavební a izolační prvek v jednom
  • není zapotřebí dalších montážních prvků
  • kvalitní, rychlé a ekonomické řešení
  • jednoduché opracování běžnými nástroji
  • snadná povrchová úprava
  • ekelogický a přírodní materiál
  • dlouhodobá stabilita materiálu
  • doporučeno odborníky v oboru kamnářství
  • Technické informace
Formáty desek (mm) Tloušťky (mm)

 

 

800 x 600

 

1000 x 610

30

40

50

Pracovní diagram ke stanovení tloušťky desek Grenaisol dle DIN 18 892 Využití při stavbě krbové obestavby nebo stavbě kachlových kamen. Deska Grenaisol jako náhrada vnější obezdívky a tepelné izolace minerální vlnou dle AGI Q 132.

 

Stavba krbového pláště z desek Grenaisol:

 

Pro stavbu krbového pláště zvolte desku Grenaisol, jako konstrukční a izolační desku v jednom. Deska Grenaisol je zcela nezávadná a ekologická, z desky neuvolňují žádné prachové částice či dokonce vlákna, nevznikají žádné výpary ani při zahřátí na vysokou teplotu. Deska Grenaisol je opatřena z jedné strany vroubkováním, odvrácená strana je hladká.

Vroubkování je navrženo pro co nejlepší přídržnost lepidel či omítek. Při použití desky jako izolace stěn přiložte vroubkovanou stranou je stěně.

Při použití na konstrukci krbového pláště desku otočte vroubkovanou stranou vně, kam pak naneste perlinku a omítku, případně lepidlo a keramický obklad. Tloušťku desky Grenaisol si zvolte dle vašeho požadavku, silnější deska (50 mm) lépe izoluje, slabší deska (30 mm) je vhodná k úspoře prostoru kebové obestavby.

Desky Grenaisol spojte vruty nebo sponkami a na styčné plochy použijte lepidlo Grena Klebepaste. Vystačíte si s běžnými nástroji (kotoučová pila, vrtačka, rašple apod).

Práce s deskami Grenaisol je velmi snadná.

Obrábění běžnými dřevoobráběcími nástroji

řezání řezání vrtání sponkování šroubování frézování frézování tvarů drážkování
ruční řez. tvarů řezání vrtání sponkování šroubování frézování frézování tvarů drážkování

 

tel.: 381 549 111
fax: 381 581 071
e-mail: grena@grena.cz
pouze výrobky
se špičkovou kvalitou
sp cz en ru Latinoamérica Latinoamérica Netherlands Turkey Lithuania Poland Italy Austria Hungary Ukraine Germany Swiss
Kuchyňská dvířka E-shop