Kategorie sortimentu

Kdo jsme

GRENA, a.s. se sídlem ve Veselí nad Lužnicí je ryze českou společností, jejíž historie sahá až do roku 1941. Hlavní oblastí výroby jsou protipožární, nehořlavé, izolační a akustické vermikulitové desky a tvarové dílce Grenamat. Tyto produkty mají široké využití ve stavitelství, lodním průmyslu, při stavbě krbů a kamen, výrobě dveří a v řadě dalších oborů a odvětví. Tento sortiment  vyvážíme do více než 30 zemí světa. Naše druhá divize se orientuje na povrchové úpravy materiálů (CPL, HPL, dýhy, moderní akryláty s vysokým leskem, barvy…). Do této divize patří také již přes 20 let výroba kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a nábytkových dílců, které jsou oblíbené především mezi tuzemskými truhláři a výrobci nábytku.

Naše výrobky jsou v průběhu výrobního cyklu neustále testovány a srovnávány se špičkovými výrobky nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Společnost GRENA, a.s. při výrobě používá strojní zařízení, které je v pravidelných intervalech obměňováno a doplňováno novým zařízením tak, aby finální produkty maximálně splňovaly požadavky zákazníků, jak velí naše politika kvality.

Mezinárodní certifikát ISO 9001:2015, jenž společnost získala, je zárukou prvotřídního provedení výrobků. Certifikací jsme prokázali soulad našeho systému řízení kvality s požadavky mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001. 

V roce 2020 jsme se přidali mezi dalších více jak 300 českých firem a podniků, které označují své produkty ochranou známkou Český výrobek.

Vzhledem k nabídce materiálů pro stavbu krbů a kamen, které vyrábíme a dále vyvíjíme od roku 2012, je společnost GRENA členem profesní organizace Cech kamnářů České republiky, která sdružuje živnostníky a firmy působící v oblasti kamnářského řemesla.

Díky výrobě fóliovaných a dýhovaných desek, nábytkových dílců a kuchyňských dvířek má naše společnost blízko k nábytkovému průmyslu. Proto jsme členy také Klastru českých nábytkářů a Asociace českých nábytkářů - organizací, které podporují podnikání a rozvoj v oblasti truhlářství a nábytkářství, dřevozpracujícího průmyslu a interiérové tvorby.

Společnost je dále členem Profesní komory požární ochrany a Jihočeské hospodářské komory.

 

             

   

  

 

Společnost GRENA, a.s. vyrábí:
 

PROTIPOŽÁRNÍ, NEHOŘLAVÉ A ŽÁRUVZDORNÉ DESEKY GRENAMAT
Desky z expandovaného Vermikulitu, anorganického pojiva, případně dřevní hmoty, které lze povrchově upravovat, se vyznačují vysokou odolností vůči požáru a jeho šíření. Používají se na ochranu lodních konstrukcí (lodní příčky, stěny, stropy a různé interiérové prvky na lodích), stavebních konstrukcí (protipožární příčky, vzduchotechnické potrubí, obklady stěn v únikových prostorách, požární obklady výtahových a instalačních šachet, kouřové zástěny), pro zvýšení požární odolnosti stropních konstrukcí, do krbů a kamen, jako stavební a konstrukční prvek na stavbu krbových plášťů, do protipožárních dveří, jako akustické obklady a panely. 

     
Nehořlavé desky Lodní konstrukce Žáruvzdorné desky      

 

VERMIKULIT
Vermikulit se expanduje v pěti třídách zrnitosti – Micron, Superfine, Fine, Medium a Large. Používá se při samotné výrobě nehořlavých a žáruvzdorných desek Grenamat, v hutnictví na zásypy roztaveného kovu, ve stavebnictví do lehčených a izolačních betonů a omítek, v automobilovém průmyslu na brzdové a spojkové obložení, v zemědělství, zahradnictví aj. Od roku 2005 je firma členem The Vermiculite Association.

   
micron superfine fine medium large

 

KUCHYŇSKÁ A NÁBYTKOVÁ DVÍŘKA GRENA DD 
Výrobou kuchyňských a nábytkových dvířek se zabýváme více než 20 let. V naší nabídce naleznete přes 50 různých tvarů dvířek, od těch jednodušších po ty složitější. Široký výběr moderních i klasických dekorů fólií uspokojí určitě vkus a fantazii každého, kdo touží po vylepšení vzhledu svého nábytku. Kromě fóliovaných dvířek si naši zákazníci mohou vybrat také dvířka lakovaná či dýhovaná.
Dostupná dvířka Grena DD jsou vhodná do kuchyní, koupelen, obývacích pokojů i kanceláří.

             

DESKY
Deskový materiál zahrnuje desky Grenagloss (MDF desky zalisované speciální akrylátovou folií s vysokým leskem nebo hlubokým matem, v 17 atraktivních dezénech, vhodné na svislé interiérové plochy jako kuchyně, koupelny, dveře, vestavěné skříně, obklady stěn), foliované desky FFB (dřevotřískové desky povrchově upravené impregnovanou folií, vhodné především pro výrobu dveří), dýhované desky a dekorativní vysoce lesklé obkladové panely do kuchyní Splashback a obkladové panely do koupelen Lustrolite.

tel.: 381 549 111
fax: 381 581 071
e-mail: grena@grena.cz
pouze výrobky
se špičkovou kvalitou
sp cz en ru Latinoamérica Latinoamérica Netherlands Turkey Lithuania Poland Italy Austria Hungary Ukraine Germany Swiss
Kuchyňská dvířka E-shop