Kategorie sortimentu

Materiály a aplikace

Požární bezpečnost staveb

 

Grenamat AL »

 
 

Grenamat AL je nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. Neobsahuje žádná minerální či skleněná vlákna nebo azbest.

Je ekologicky nezávadná a odolává vysokým teplotám až do 1200 °C. Desky vykazují velmi dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1
Nehořlavá deska Grenamat AL se používá k ochraně stavebních konstrukcí před požárem - protipožární příčky, předsazené stěny, ochrana ocelových konstrukcí, protipožární vzduchotechnické potrubí, potrubí pro odvod kouře a tepla, obklady stěn v únikových prostorách, požární obklady výtahových a instalačních šachet, zvyšování požárních odolností stávajících konstrukcí, výplně ocelových požárních uzávěrů, výplně steň trezorů a trezorových skříní...

 
 

Grenamat B »

 
 

Grenamat B je deska vyrobená z expandovaného vermikulitu, dřevní hmoty a organických pojiv. Deska se používá k ochraně všech typů stavebních konstrukcí před požárem, na stavbu protipožárních a předsazených stěn, výplně či pláště protipožárních dvěří, akustické panely, těžko hořlavý nábytek a podlahové panely.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13 501-1: B - s1, d0, pro podlahy Bfl - s1.

 
 

Grenamat C »

 
 

Grenamat C je deska vyrobená z expandovaného vermikulitu, dřevní hmoty a organických pojiv. Tato deska se mechanickými vlastnostmi blíží desce dřevotřískové při vyšším obsahu dřevní hmoty si zachovává vysokou požární odolnost.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13 501-1: C s1, d0, pro podlahy Cfl - s1.
Grenamat C se používá především na protipožární dveře dřevěné EI 30 a 45, zárubně protipožárních dvěří, repliky a konstrukce historických dveřních křídel a požadavkem požární odolnosti.

 
 

Grenaboard »

 
  Grenaboard je velmi lehká a pevná nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. Tato deska je potažena oboustranně papírem a po všech čtyřech hranách prolisována pro snadné zatmelení spár. Je certifikována pro zvýšení požární odolnosti stropních konstrukcí různých typů s odolností až 180 min. viz. Podhledy  


Žáruvzdorné a izolační desky

 

Grenamat AS »

 
 

Žáruvzdorná deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpecuje vysokou odolnost proti vysoké teplotě do 1300 °C a teplotním šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná azbestová, skleněná nebo minerální vlákna.
Je odolná proti působení CO a CH4 v atmosféře, je těžko smáčitelná tekutým hliníkem, kryolity a fluoridy.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1
Má dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu, vysokou teplotní odolnost s vysokým elektrickým odporem a nízkou tepelnou vodivost.
Používá se jako izolace krbů a krbových průduchů, vysoké pece, refraktory, zásobníky teplé vody, atd.

 
 

Grenamat HTI

 
 

 

 

 


Desky pro stavbu krbových obestaveb

 

Grenaisol

 
 

Izolační desky Grenaisol jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti teplotním šokům a vysokou izolační schopnost (obj. hm. 430 kg/m3).

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, akleněná ani minerální vlákna. Mají dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu. Desky se používají na obestavby krbových vložek jako izolační a konstrukční materiál v jednom, nebo izolace před tepelným žárem, v kachlových kamnech a pod.

Prodej, návod stavby krbu krok za krokem a další informace na:www.grenaisol.czStavba krbu - návod; Video Stavba krbu s deskami Grenaisol

 
 

Grenatherm

 
 

Sálavé desky Grenatherm jsou vyráběny z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti teplotním šokům a vysokou sálavou schopnost(obj. hm. 750 kg/m3).

Desky jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádná azbestová, skleněná ani minerální vlákna. Mají dostatečnou pevnost a mechanickou stabilitu.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Desky Grenatherm jsou velmi stálé, nedochází k žádným výparům ani při výpalu. S deskami Grenatherm nejen zdravě a jednoduše postavíte krbový plášť, ale současně zabezpečíte dostatečnou sálavost, a to vše v jednom kroku.

 
 

Grenalight

 
 

Grenalight je izolační nekonstrukční deska určená pro co nejkvalitnější izolaci krbů, kamen, sporáků a jiných topidel. Deska Grenalight je velmi lehká (obj. hm. 350 kg/m3), a současně pevná. Vyrábí se 100% z přírodních materiálů.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1

Při řezání vzniká minimum prachu, má výborné izolační vlastnosti a je samozřejmě zcela nehorlavá. Ani při zahřátí na vysokou teplotu nevznikají žádné výpary. Desky doporučujeme kombinovat s deskami Grenaisol a Grenatherm. Desky Grenalight se mohou používat pouze v případě nenosných a nekonstrukčních částí obestaveb. Zajistíte tím kvalitnější, zdravější a technologicky méně náročnou stavbu.

 


Desky pro lodní konstrukce

 

Grenamat A »

 
 

Nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. neobsahuje žádná minerální či skleněná vlákna nebo azbest.
Je ekologicky nezávadná a odolává vysokým teplotám až do 1200 °C. Desky vykazují velmi dobré zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

Reakce na oheň dle ČSN EN 13501-1: A1
Výhodou vermikulitové desky je její jednoduchá opracovatelnost běžnými dřevoobráběcími nástroji a možnost snadné povrchové úpravy.
Používá se ke stavbě nehořlavých lodních kabin, lodních přepážek, podhledů, podlah nebo nehořlavého lodního nábytku.

 


Spojovací a montážní materiály

 

Klebepaste »

 
  Univerzální lepidlo pro vysoké teploty do 1200 °C. Grena Klebepaste je anorganické lepidlo, které při vysokých teplotách neuvolňuje žádné plyny nebo hořlavé látky. Lepidlo je rozpustné ve vodě.  


Vermikulit

 

Vermikulit »

 
  Vermikulit je velmi univerzální nerost. Je čistý, bez vůně a zápachu a je odolný plísním. Dá se využit v mnoha aplikacích - většina z nich vyžaduje exfoliovaný vermikulit. Jakmile vermikulit projde exfoliací, je sterilní díky vysoké teplotě, které je vystaven při výrobě. Používá se ve stavebních výrobcích, jako zednické izolace, na profily a tvárnice lepené silikátem, v průmyslu, v zahradnictví, v zemědělství apod.  

 

tel.: 381 549 111
fax: 381 581 071
e-mail: grena@grena.cz
pouze výrobky
se špičkovou kvalitou
sp cz en ru Latinoamérica Latinoamérica Netherlands Turkey Lithuania Poland Italy Austria Hungary Ukraine Germany Swiss
Kuchyňská dvířka E-shop